Felicja, Teofil, Zyta

Fotowoltaika na obiektach gminnych

Gmina Kościan rozstrzygnęła przetarg na dostawę wraz z montażem 4 instalacji fotowoltaicznych wraz z infrastrukturą towarzyszącą, przyłączenie do wewnętrznej instalacji elektroenergetycznej oraz uruchomienie instalacji o następujących mocach:

- świetlica wiejska w Darnowie - do 3,6 kWp,

- świetlica wiejska w Kokorzynie - do 5,8 kWp,

- świetlica wiejska w Krzanie - do 3,6 kWp,

- budynek szatniowo-socjalny w Starych Oborzyskach - do 14 kWp wraz z magazynem energii o pojemości do 15,5 kWh.

Dostawcą oraz wykonawcą inwestycji będzie wyłoniona spośród 24 przedsiębiorców w przetargu firma SUNGRANT sp. z o.o. z Białegostoku za kwotę brutto 113.000 zł. Gmina Kościan pozyskała dofinansowanie na to zadanie w wysokości 64% kosztów netto ze środków unijnych w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 współfinansowanego z budżetu Strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność Lokalnej Grupy Działania „Gościnna Wielkopolska” w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER”.